U našoj župi je 7. listopada 2004., na blagdan BDM od krunice, krenuo prvi krug žive krunice. Dvadeset i jedna osoba svakodnevno moli po jednu deseticu krunice na svoje nakane, ali i za župu i čitav grad, tako da se svaki dan mole radosna, žalosna, slavna i svjetlosna otajstva, plus jedna desetica za pokojne. Dakle, jedna osoba je živa desetica, odakle i dolazi naziv živa krunica. Od tada se formiralo sedam krugova, što konkretno znači da preko 140 osoba, svakodnevno mole po jednu deseticu za potrebe svih nas. U mnogim župama u svijetu, ovakva molitva neprekinuto traje više desetaka godina i prenosi se sa pokoljenja na pokoljenje. Članovi žive krunice naše župe svake godine na blagdan BDM od krunice se sastanu, provjere da li je netko od molitelja odustao ili umoro i mijenjaju deseticu, npr. onaj tko je molio drugu desetica, ubuduće moli treću. Želite li sudjelovati u izgradnji boljeg danas i sutra, žrtvujući samo toliko od svog vremena, koliko je potrebno za jednu deseticu krunice, uključite se! Prijave u župnom uredu, osobno ili na telefon.