KALENDAR

Ponedjeljak, 28. listopada: Blagdan sv. Šimuna i Jude Tadeja, apostola.

Petak, 1. studenog:            Svetkovina Svih Svetih – crkveni god naše župe.

Subota, 2. studenog:          Dušni dan – Spomen svih vjernih mrtvih.

SUSRET ZA RODITELJE

U utorak, 29. i u četvrtak 31. listopada u 19.30 sati bit će susret za roditelje 2. razred osnovne škole.

ZIMSKO VRIJEME

Danas, 27. listopada, prešli smo na zimsko računanje vremena. Još danas su večernje svete mise u samostanu u 17.30, a u katedrali u 18.30. Od sutra su pola sata ranije.

PROSLAVA SVETKOVINE SVIH SVETIH

U petak, 1. studenog, u katedrali je nedjeljni raspored sv. misa. U samostanu je sv. misa u 7 (nema večernje sv. mise). U crkvi Svih Svetih u četvrtak, 31. listopada u 17 sati počinje euharistijsko klanjanje, a završava sv. misom u 23.30. Naša crkva Svih svetih je do pola noći tradicionalno otvorena, želimo u vjerničkom raspoloženju euharistijskim klanjanjem, molitvom i pjesmom dočekati svetkovinu Svih svetih i Dušni dan. Na Svi svete je svečana kirvajska sveta misa u župnoj crkvi u 11 sati. Pridružujemo se akciji Noć otvorenih vrata Crkvi. Pozivamo napose sve župne skupine da se dogovore i dođu organizirano na euharistijsko klanjanje.

GROBLJE

Na Svi svete, 1. studenoga sv. misa je u 16 sati, blagoslov grobova od 14 sati. Na Dušni dan, 2. studenoga, na groblju su mise u 8 i 16 sati, a blagoslov grobova je u 9 i 15 sati.

MISE ZADUŠNICE U KATEDRALI U 18 SATI

Od petka do ponedjeljka, od 1. do 4. studenog su u katedrali u 18 sati mise zadušnice za žrtve rata i branitelje, za sve vjerne mrtve i za pokojne biskupe i svećenike.

PRIPRAVA ZA BRAK

U subotu, 2. studenoga u 17 sati u župnoj dvorani počinje posljednji ovogodišnji tečaj priprave za brak. Za Tečaj se mogu prijaviti svi koji se kane u 2020. godini vjenčati.

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU

Naša župa u suradnji s Orion toursom, od 17.03. do 24.03.2020. organizira hodočašće u Svetu Zemlju. Smještaj je u hotelima u Izraelu – puni pansion, duhovno vodstvo i mise na hrvatskom jeziku. Cijena je 9800 kuna. Plaćanje u 6-12 rata. Prijave do kraja listopada ili do popunjenja.

HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE

Molitvena zajednica Milosrdnog Isusa organizira od 8. do 10. studenog hodočašće u Međugorje. Cijena (prijevoz, ručak, dva doručka, dva noćenja) je 420 kn. Prijave su kod Marice 0996914588.

HODOČAŠĆE U VUKOVAR

U ponedjeljak, 18. studenoga je Nadbiskupijsko spomen-hodočašće u Vukovar. Polazak je u 7.30 ispred DVD-a. Cijena prijevoza je 50 kuna. Prijave primamo u župnom uredu.

PROSLAVA BRAČNIH JUBILEJA

U nedjelju, 17. studenoga slavimo Nedjelju bračnih jubileja. Na večernju misu u 18 sati u katedralu pozivamo sve bračne parove koji ove godine slave ili su već proslavili, bilo koji bračni jubilej: 25, 30, 40, 50, 60… godina braka. One koji žele sudjelovati na tom slavlju, molimo da se što prije prijave u župni ured.    

TJEDNI - MJESEČNI SUSRETI

Ponedjeljak, 28. listopada:  u 18.30 Stado malo – molitveni susret.

Utorak, 29. listopada:         u 18.3 Udruga sv. Vinka; Dva srca; u 19.00 liturgijski čitači.

Srijeda, 30. listopada:        u 18.30 Ignacijanske duhovne vježbe; u 19.00 biblijska skupina. 

Nedjelja, 3. studenog:       u 10.30 susret ministranata; u 15.00 Milosrdni Isus.

DEKANATSKI SUSRET- DUHOVNA OBNOVA BRAČNIH PAROVA

U ponedjeljak, 25. studenog u 20 sati je susret bračnih parova Đakovačkog dekanata.

ŽIVA KRUNICA

Nakana žive krunice za studeni: za pokojne, duše u čistilištu i one za koje se nitko ne moli.

SUSRET ZA SLOBODNE MLADIĆE I DJEVOJKE

U subotu, 9. studenog, u Cerniku kod N. Gradiške, Zajednica “Prilika za Susret” organizira susret za slobodne mladiće i djevojke od 30 do 50 godina, od 10 do 18 sati, pod geslom „Muško i žensko stvori ih Bog“. Sudionike očekuju brojni sadržaji: predavanja Mirjane i Denisa Novaka, svjedočenja i radionica te puno druženja i prilika za upoznavanje novih prijatelja. Doprinos za potrebe organiziranja susreta, osvježenje i ručak iznosi 50 kn po osobi.