KALENDAR

Utorak, 22. listopada:         Spomendan svetog Ivana Pavla II, pape.

Srijeda, 23. listopada:        Spomendan svetog Ivana Kapistranskog, prezbitera.

Subota, 26. listopada:        Spomendan svetog Dimitrija, đakona i mučenika.

SAVEZ S MARIJOM

Danas, 20. listopada u 19.30 je Savez s Marijom, susret članova i svih koji primaju Gospu Hodočasnicu.

MISIJSKA IZLOŽBA

Danas je Svjetski misijski dan. Misijska zajednica naše župe priredila je misijsku izložbu koja je sinoć otvorena i sve nas poziva na izložbu poslije svetih misa. Izložba je prodajna te svojom kupnjom pomažete rad naših misionara, a otvorena je svaki dan do podne.

SUSRET ZA RODITELJE

U utorak, 22. i u četvrtak 24. listopada u 19.30 sati bit će susret za roditelje krizmanika druge pripravne godine ( drugih  razreda srednjih škola).

SEMINAR POSTA, MOLITVE I ŠUTNJE

U Betaniji je od 22. do 27. listopada seminar posta, molitve i šutnje. Voditeljica seminara je s. Ljilja Pehar. Mjesto: Betanija, K. Tomislava 29. Informacije i  prijava: tel. 811-794; mob. 099/5997552 (gđa Marija M.) ili tel. 801-262; 098/9876 082 (DDP); Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

DUHOVNA OBNOVA ZA DJEVOJKE

Od 26. listopada u 9 sati do 27. listopada u 14 sati, u Ivanovcima (kod Valpova) pri Schönstattskom svetištu održava se duhovna obnova za djevojke od 16 godina nadalje. Tema: Pozvani na ljubav – na tragu moga poziva. Prijave kod: s. Ramone na tel. 0994053169, e-mail.: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , ili kod vlč. Tomislava Ćorluka, te. 098 631 063, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

LISTOPAD MJESEC KRUNICE

Kroz ovaj mjesec su listopadske pobožnosti. Molit ćemo da zagovor Nebeske majke i njezina zaštita siđe na sve obitelji naše župe. Stoga vas molimo potrudite se naći vrijeme i doći  barem koji puta na zajedničku krunicu. U samostanskoj crkvi listopadske pobožnosti su u 17.30, a u katedrali u 18.00 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

Osim školskog vjeronauka, za sve razrede u župi se održava župna kateheza. Roditelji, šaljite svoju djecu na župnu katehezu jer je ona obavezna. Kateheza se održava i u one dane kad je štrajk u školi. Molimo pogledajte raspored župne kateheze na oglasnoj ploči i dođite.

PRIPRAVA ZA BRAK

U subotu, 2. studenoga u 17 sati u župnoj dvorani počinje posljednji ovogodišnji tečaj priprave za brak. Za Tečaj se mogu prijaviti i doći svi koji se kane u 2020. godini vjenčati.

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU

Naša župa u suradnji s Orion toursom, od 17.03. do 24.03.2020. organizira hodočašće u Svetu Zemlju. Smještaj je u hotelima u Izraelu – puni pansion, duhovno vodstvo i mise na hrvatskom jeziku. Cijena je 9800 kuna. Plaćanje u 6-12 rata. Prijave najkasnije do 25. listopada ili do popunjenja.

HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE

Molitvena zajednica Milosrdnog Isusa organizira od 8. do 10. studenog hodočašće u Međugorje. Cijena (prijevoz, ručak, dva doručka, dva noćenja) je 420 kn. Prijave su kod Marice 0996914588.

HODOČAŠĆE U VUKOVAR

U ponedjeljak, 18. studenoga je Nadbiskupijsko spomen-hodočašće u Vukovar. Polazak je u 7.30 ispred DVD-a. Cijena prijevoza je 50 kuna. Prijave primamo u župnom uredu.

NEDJELJA ZAHVALNICA

Pozivamo poljoprivrednike, voćare, vinare, obrtnike, službenike, tvrtke ili poduzeća koji se žele 27. listopada uključiti u misu zahvalnicu da nam se što prije prijave u župni ured.  

ZIMSKO VRIJEME

U nedjelju 27. listopada prelazimo na zimsko računanje vremena, kazaljke na satu vraćamo unazad. Spavamo sat duže. Još te nedjelje je večernja sv. misa u samostanu u 17.30, a u katedrali u 18.30.

TJEDNI - MJESEČNI SUSRETI

Ponedjeljak, 21. listopada:  u 19.00 Stado malo – molitveni susret.

Utorak, 22. listopada:         u 19.00 misijska skupina; Dva srca.

Srijeda, 23. listopada:        u 19.00 Ignacijanske duhovne vježbe; u 19.30 biblijska skupina. 

Četvrtak, 24. listopada:      u 19.15 euharistijsko klanjanje u crkvi Svih svetih.

Petak, 25. listopada:          u 19.30 katedralni zbor; U 20.00 susret zajednice mladih.

Subota, 26. listopada:       u 11.00 pjevanje za djecu; u 19.00 proba za zbor Santo.

Nedjelja, 27. listopada:     u 10.30 susret ministranata; u 15.00 Milosrdni Isus.