KALENDAR

Utorak, 15. listopada:         Spomendan svete Terezija Avilske, djevice i naučiteljice.

Četvrtak, 17. listopada       Spomendan svetog Ignacija Antiohijskog, biskupa i mučenika.

Petak, 18. listopada:          Blagdan svetog Luke, evanđeliste.

JABUKA ZA SIROMAHA

Danas, 13. listopada Udruga sv. Vinka organizira akciju Jabuka za siromaha. Prilozi su za božićne pakete potrebitima. 

VJERA I SVJETLO

EUHARISTIJSKO KLANJANJE

Danas, 13. listopada u katedrali je godišnje euharistijsko klanjanje. Nađite malo vremena i dođite se pokloniti Gospodinu u Presvetom oltarskom sakramentu.

SUSRET ZA RODITELJE

U utorak, 15. i u četvrtak 17. listopada u 19.30 sati bit će susret za roditelje prvopričesnika.

KARMEL U BREZNICI

U ponedjeljak, 15. listopada, Sestre Karmelićanke u Breznici Đakovačkoj slave svetkovinu sv. Terezije Avilske. Sv. misu u 18 sati predslavit će mladomisnik o. Tiho Radan, karmelićanin iz Remeta - Zagreb. Prigodan molitveni program počinje u 17.15.

HODOČASNIČKI DAN

U srijedu, 16. listopada hodočasnički je dan bl. majci Mariji Tereziji Scherer. U samostanskoj crkvi sv. misa je u 17.30, a predslavit će je župnik u Garčinu, vlč. Tomislav Karavidović.  Poslije sv. mise svi su hodočasnici pozvani u dvoranu Florentini gdje će biti Mala škola života na temu: Dobivaš onoliko koliko vjeruješ. Izručimo sve svoje potrebe i zahvalnost Bogu što imamo u bl. majci Tereziji moćnu zagovornicu.

VJERA I SVJETLO

U subotu, 19. listopada, u 15 sati,  župnoj dvorani je mjesečni susret zajednice Vjera i svjetlo i njihovih prijatelja. 

ĐAKONSKO REĐENJE

U nedjelju, 20. listopada u 10.30 u katedrali bit će đakonsko ređenje. Kandidati: Matija Aušić, Matej Perić i Tomislav Vojnić Mijatov. Sve kandidate preporučujem u Vaše molitve. 

SEMINAR POSTA, MOLITVE I ŠUTNJE

U Betaniji je 22. do 27. listopada Seminar posta, molitve i šutnje. Voditeljica seminara je s. Ljilja Pehar. Tko ne može doći cijelo vrijeme, može sudjelovati i djelomično u pojedine dane, ali se preporuča doći u utorak navečer zbog uvođenja u način posta. Obavezna je prijava radi smještaja, najkasnije tjedan dana do početka seminara.  Mjesto: Betanija, K. Tomislava 29. Informacije i  prijava: tel. 811-794; mob. 099/5997552 (gđa Marija M.) ili tel. 801-262; 098/9876 082 (DDP); www.sestre-sv-kriza.hr. e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

MISIJSKA IZLOŽBA

U nedjelju je Svjetski misijski dan. Misijska zajednica naše župe priređuje  misijsku izložbu i sve nas poziva na otvorenje u subotu, 19. listopada u 19 sati u prostorijama Misijskog centra. Izložba je prodajna te svojom kupnjom pomažete rad naših misionara, a otvorena je svaki dan do podne.

LISTOPAD MJESEC KRUNICE

Kroz ovaj mjesec su listopadske pobožnosti. Molit ćemo da zagovor Nebeske majke i njezina zaštita siđe na sve obitelji naše župe. Stoga vas molimo potrudite se naći vrijeme i doći  barem koji puta na zajedničku krunicu. U samostanskoj crkvi listopadske pobožnosti su u 17.30, a u katedrali u 18.00 sati.

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU

Naša župa u suradnji s Orion toursom, od 17.03. do 24.03. 2020, organizira hodočašće u Svetu Zemlju. Smještaj je u hotelima u Izraelu – puni pansion, duhovno vodstvo i mise na hrvatskom jeziku. Cijena je 9800 kuna. Plaćanje u 6-12 rata. Prijave najkasnije do 25. listopada ili do popunjenja.

HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE

Molitvena zajednica Milosrdnog Isusa organizira od 8. do 10. studenog hodočašće u Međugorje. Cijena (prijevoz, ručak, dva doručka, dva noćenja) je 420 kn. Prijave su kod Marice 0996914588.

MILIJUN DJECE MOLI ZAJEDNO

Listopad je mjesec krunice. Međunarodno katoličko djelo nas poziva da se u petak, 18. listopada priključimo akciji MILIJUN DJECE moli zajedno za jedinstvo i mir. Molimo za unutarnji mir svakog čovjeka, za jedinstvo i mir u obiteljima, u našoj zemlji i cijelom svijetu... Gdje god da jesi u 9 sati, priključi se molitvi krunice na ove nakane, ili dođite na krunicu u 18 sati.

TJEDNI - MJESEČNI SUSRETI

Ponedjeljak, 14. listopada:               u 19.00 Stado malo – molitveni susret.

Utorak, 15. listopada:                        u 19.00 misijska skupina; Dva srca; u 19.30 liturgijski čitači.

Srijeda, 16. listopada:                       u 19.00 Ignacijanske duhovne vježbe; u 19.30 biblijska skupina. 

Četvrtak, 17. listopada:                     u 19.15 euharistijsko klanjanje u crkvi Svih svetih.

Petak, 18. listopada:                         u 19.30 katedralni zbor; U 20.00 susret zajednice mladih.

Subota, 19. listopada:                      u 11.00 pjevanje za djecu; u 19.00 proba za zbor Santo.

Nedjelja, 20. listopada:                    u 10.30 susret ministranata; u 15.00 Milosrdni Isus.