BLAGDANI I SPOMENDANI

Utorak, 5. veljače:               Spomendan svete Agate, djevice i mučenice.

Srijeda, 6. veljače:              Spomendan sv. Pavao Miki i drugovi, mučenici.

Subota, 9. veljače:              Spomendan svete Skolastike, djevice.

BLAGOSLOV GRLA

Danas, 3. veljače na spomendan sv. Blaža, poslije svetih misa, bit će blagoslov grla (grličanje).

DEVETNICA  GOSPI  LURDSKOJ

Svaku večer uz večernju krunicu u katedrali molimo Devetnicu Gospi Lurdskoj za bolesnike.

KRUNICA BOŽJEG MILOSRĐA

Svaki dan prije večernje sv. mise molimo ružarij, a prije nedjeljnih misa krunicu Božjeg milosrđa.

MJESEČNI SUSRET MIR U BOGU

U subotu, 9. veljače u organizaciji Doma duhovne pomoći održava se mjesečni susret MIR  U BOGU s temom: „Vidio sam tvoje suze“ (uz Dan bolesnika). Pozvani su svi zainteresirani, napose osobe koje djeluju u zdravstvenim, socijalnim, odgojno obrazovnim i sličnim službama, tzv. „profesionalni pomagači“, s ciljem obnavljanja ljudskih i kršćanskih vrjednota. Susret će se održati u dvorani „Florentini“, Frankopanska 5a, od 15 do 19 sati, a sadrži predavanje, radionice vjere, Euharistijsko klanjanje i prigodu za Ispovijed. Informacije: DDP, tel. 031/801-262; 098/98 76 082; www.sestre-sv-kriza.hr; e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

IGRAONICA ZA DJECU

Dragi roditelji, u subotu 9. veljače od 9.30 do 11.00 u prostorijama naše župe organiziramo igraonicu za djecu predškolskog uzrasta. Pozivamo vas da dovedete vaše predškolce na druženje ispunjeno igrom, pjesmom i molitvom.

HRVATSKI KATOLIČKI RADIO

Slušajte HKR na frekvenciji 98,6 MHz, 98,7 MHz, 102,4 MHz i 104,9 MHz. Pratite ga na novom portalu www.hkm.hr , kao i na mobilnoj aplikaciji HKM-a. U našoj župi ima 71 podupiratelja i dobročinitelja HKR-a. I vi možete postati prijatelj Katoličkog radija. Gladajte Laudato – obiteljsku televiziju, čitajte vjerske katoličke portale, a ima ih puno.

HODOČAŠĆE U MARIJU BISTRICU

U subotu, 28. rujna je Nadbiskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu i pohod Ivancu, rodnoj župi biskupa Ćirila Kosa o 100. obljetnici njegova rođenja. Već sada planirajmo hodočastiti.

TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK

U subotu 2. veljače u 17 sati u Metodovoj dvorani (svećenički dom, ulaz iz Pavićeve ulice) je počeo  prvi ovogodišnji tečaj priprave za brak. Možete se još priključiti.

DUHOVNA OBNOVA ZA DJEVOJKE

U subotu, 9. veljače u Betaniji počinje dvodnevna duhovna obnova za djevojke 8. razreda.

DEKANATSKI SUSRET ČLANOVA ODBORA ZA NAVIJEŠTANJE ŽPV-a

Dekanatski susret svećenika i članova Odbora za naviještanje Župnog pastoralnog vijeća Đakovačkog i Velikokopaničkog dekanata održat će se 11. veljače u župnoj dvorani s početkom u 19.30. Nakon molitve i uvodne riječi dekana preč. Josipa Ivešića, uslijedit će predavanje „Zahtjevi nove evangelizacije u svjetlu djelovanja Odbor ŽPV-a za naviještanje“ dr. Stanislava Šote, koordinatora Pastoralnog centra.

BRAČNI SUSRET (BRAČNI VIKEND)

Od petka, 15. veljače u 20 sati do nedjelja 17. veljače u Betaniji se održava bračni vikend za bračne parove, muža i ženu. Želite li se još bolje upoznati, produbiti bračnu ljubav, darovati dva dana bračnom drugu i sebi, nešto nezaboravno lijepo doživjeti, svakako dođite. Obavijesti i prijave što prije u župnom uredu ili Josipi (0997306487).

TJEDNI – MJESEČNI SUSRETI

Ponedjeljak, 4. veljače:     u 18.30 Stado malo; u 20.00 susret Zajednice bračnih susreta.

Utorak, 5. veljače:              u 18.30 Udruga sv. Vinka; Dva srca; misijska skupina; u 20.00 čitači.

Srijeda, 6. veljače:             u 18.30 Injigo; u 19.15 krizmanici 2. pripravna godina.

Četvrtak, 7. veljače:           u 18.30 euharistijsko klanjanje u katedrali.

Petak, 8. veljače:               u 18.30 krsna kat.; u 19.30 katedralni zbor; u 20.00 susret mladeži.

Subota, 9. veljače:             u 11.00 proba dječjeg zbora; u 19.30 proba zbora Santo.

Nedjelja, 10. veljače:         u 10.30 ministranti; u 15.00 zajednica Milosrdnog Isusa.