KALENDAR

Subota, 13. listopada:        Spomendan BDM Kraljice mučenika.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE

Danas, 7. listopada u katedrali je godišnje euharistijsko klanjanje. Nađite malo vremena i dođite se pokloniti  Gospodinu u Presvetom oltarskom sakramentu. Raspored: 11.30 do 12.30 svećenici, 12.30 do 13.30 bogoslovi, 14.00 do 14.30 niži razredi osnovne škole, 14.30 do 15.00 viši razredi osnovne škole, 15.00 do 16.00 redovnice, 16.00 do 17.00 krizmanici i mladi, 17.00 do 18.00 odrasli župljani.

ŽIVA KRUNICA

Danas, 7. listopada pozivamo u katedralu u 18 sati sve molitelje žive krunice.

SAMOSTAN

U ponedjeljak, 8. listopada u samostanskoj crkvi je jutarnja sveta misa u 7 sati.

SEMINARI

U utorak, 9. listopada u 16.30 je seminar za karitativne skupine, a u subotu 13. listopada u 9 sati je seminar za misijske suradnike. Pozivamo sve suradnike karitativnih i misijskih skupina na seminar.

OBILJEŽAVANJE 10. OBLJETNICE ĐAKOVAČKO-OSJEČKE CRKVENE POKRAJINE

U četvrtak, 11. listopada, u 17.30 je zajedničko zahvalno euharistijsko slavlje proslave 10. obljetnice utemeljenja Đakovačko-osječke crkvene pokrajine. Program hodočašća će se održati pod geslom "U krilu sveopće Crkve". Predviđeno je da hodočasnici u katedralu dođu prije 17 sati, kad počinje zajednički molitveni pripravni program. Pozivamo sve župljane, napose suradnike i članove pojedinih skupina koje se okupljaju u župi na ovo euharistijsko slavlje.

ŽUPNA KATEHEZA

Župna kateheza u našoj župi započela je prije dva tjedna. Molimo vas, dragi roditelji da povedete računa jesu  li se vaša djeca uključila u koju od navedenih aktivnosti u rasporedu župne kateheze. Pitamo vas, kako se mogu pripremati za sakrament potvrde po kojem postaju zreli kršćani ako u vremenu nakon Prve pričesti ne sudjeluju u životu svoje župne zajednice? Na važnost župne kateheze za rast u vjeri  upozoravaju i naši biskupi  kad odlučno zahtijevaju župnu katehezu. Molimo vas da svi poradimo oko toga jer to je za dobro djece i svih nas.

LISTOPAD MJESEC KRUNICE

Molimo vas potrudite se naći vrijeme i doći  barem koji put na zajedničku krunicu. U samostanskoj crkvi listopadske pobožnosti su u 17.30, a u katedrali u 18.00 sati. Da zagovor Nebeske majke i njezina zaštita siđe na sve obitelji naše župe u određene dane, molit ćemo za potrebe obitelji pojedinih ulica prema abecednom redu. Ovaj tjedan su ulice: F. Račkog, Frankopanska, H. Deker, H. Kolomana, H. V. Hrvatinića, Ilirska, Istarska, I.G. Kovačića, I. Tišova, I. Zajca, J. Kozarca, J. Ivakića, J. Palmotića, J. Kaštelana, K. Zrinske, K. Branimira, K. Domagoja, K. Trpimira, K. Višeslava, Kolodvorska i K. P. Krešimira IV.

29 DAN TIŠINE

U subotu 13. listopada, s početkom u 9.30 do 14.30 održat će se u dvorani Florentini 29. Dan tišine - kontemplativna subota. Tema je: Tražiti jedino potrebno.  Sudjelovanje treba prijaviti. Broj sudionika ograničen. Voditeljica, s. Karmela Dominković.

IGRAONICA ZA DJECU

Dragi roditelji, u subotu 13. listopada od 9.30 do 11 sati u prostorijama naše župe organiziramo igraonicu za djecu predškolskog uzrasta. Pozivamo vas da dovedete vaše predškolce na druženje ispunjeno igrom, pjesmom i molitvom.

ŠTOVATELJI BOŽJEG MILOSRĐA

U subotu, 20. listopada u Mariji Bistrici je 5. Nacionalni susret štovatelja Božjeg milosrđa. Cijena prijevoza je 110 kuna. Bus polazi s autobusnog kolodvora u 5.30 sati.

TJEDNI - MJESEČNI SUSRETI

Ponedjeljak, 8. listopada: u 19.00 Stado malo – molitveni susret za mladež.

Utorak, 9. listopada:           u 19.00 Udruga sv. Vinka; misijska skupina; u 20.00 biblijska i čitači.

Srijeda, 10. listopada:        u 19.00 mladenci – liturgijska priprava za vjenčanje. 

Petak, 12. listopada:          u 19.00 Djelo Marijino; u 20.00 tjedni susret mladih.

Subota, 13. listopada:        u 11.00 proba dječjeg zbora; u 19.00 Santo.

Nedjelja, 14. listopada:     u 10.30 susret ministranata; u 15. Milosrdni Isus.

SEMINAR POSTA, MOLITVE I ŠUTNJE

Od 9. do 14. listopada je Seminar posta molitve i šutnje, kao dani života s kruhom, s ciljem približavanja euharistijskom Kruhu. Voditeljica seminara je s. Ljilja Pehar. Obavezna je prijava radi smještaja, najkasnije tjedan dana do početka seminara.  Informacije i  prijava: tel. 031/ 811-794; mob. 099/5997552 (gđa Marija Mihaljević) ili tel. 031/801-262; 098/9876 082 (Dom d. pomoći);  www.sestre-sv-kriza.hr.  e-mail:  Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript